Tel: 0 224 239 65 06 - Gsm: 0 530 875 14 79
“Bel ve Boyun Fıtığı hastalarının%98’i ameliyatsız yöntemlerle iyileşmekte olup,
ameliyat sadece hastaların %1-2’sinde gerekmektedir.”

Uzman Dr. Ali Şahabettinoğlu

Ali Şahabettinoğlu Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1984’de tıp doktoru olarak mezun oldum. Ocak 1987’de Ege üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalında başlayan asistanlığım devam ederken, 1989’da çok değerli hocalarım Prof. Dr. Fikret Cüreklibatır ve Prof. Dr. Ramazan Akşit’in teşvikleri ve istekleriyle manipulatif tedavi yöntemini öğrenip uygulamaya başladım. ‘’ Bel ve boyun ağrılarında maniplasyon ‘’ konulu ihtisas tezim için yaptığım çalışmalar, manuel tıp dediğimiz ellerle hekimlikteki ilgimin, bilgimin, deneyimimin daha da artmasıyla, beni zaman içinde adeta sadece elle tedaviler yapan bir fizik tedavi uzmanı haline getirdi.

Maniplasyon tedavisinin yüksek başarı oranını gözlemlediğim hastalarımın iyileşmelerinden aldığım manevi hazda, bu tedaviye daha yoğun olarak yönelmemde, her zaman tetikleyici bir güç oldu.

Bel ve boyun ağrılarında maniplasyon çalışmalarım, Türkiye’de bu konuda ilk ihtisas tezi olarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde onaylandı. 1990 yılında uzman doktor olduktan sonra da İngiltere, Rusya, ABD, Japonya, Almanya, Fransa, İsviçre, Çin, Bulgaristan, Hong Kong, Tayland gibi ülkelerden bir çok elle tedavi uzmanları ile çalıştım. Bir süre Gönen Kaplıcaları Fizik Tedavi Merkezini yönettikten sonra Bursa-Çekirge’deki özel merkezimi açtım. Sizlere daha konforlu ve kapsamlı hizmet sunabilmek için 2019 yılı itibari ile de merkezimizi, yeni konumu olan Bursa-Nilüfer'deki kliniğimize taşıdık. Yeni kliniğimizde hizmet vermeye devam etmekteyiz.

40 yıllık hekimlik yaşamımda 35 yıldır manipülasyon tedavisi (manuel terapi) uygulamaktayım. Bu konuda yıllardır birçok ulusal ve uluslararası seminer, kongre, kurs ve diploma programlarına katılarak, mesleğimdeki bilgi ve yararlılığımı devamlı olarak daha yüksek düzeye taşımaya çalıştım. Ayrıca Bulgaristan Manuel Tıp derneğince Prof. Dr. Todor Todorov ve Ass. Prof. Dr. Ilia Todorov tarafından verilen ve Uluslararası Manuel Tıp Federasyonu’nun (FIMM) önerdiği “Manuel Tıpta İleri Çalışmalar Diploma Programını” başarı ile tamamlayarak, Türkiye’den “Diploma of Advanced Studies on Manuel Medicine” ilk olarak almış birkaç doktordan biriyim. Yine Türkiye'de manuel terapi konusunda en geniş çaplı bilimsel yayınlar olan "Kronik Bel Ağrılarında Manuel Tedavinin Etkinliği: Retrospektif Çalışma"  ve "Kronik Boyun Ağrılarında Manuel Tedavinin Etkinliği: Retrospektif Çalışma" nın sahibi ve Manuel Tıpta bilimsel ve eğitim amaçlı en üst organizasyon olan International Academy of Manual/Musculoskeletal Medicine(IAMMM)'nın üyesi olmaktan da mutluluk duyuyorum.

Amacım mesleğimle ilgili tüm gelişmeleri ve yenilikleri siz sayın hastalarıma ulaştırmak, en doğru, en iyi tedavi yöntemleriyle yaşam kalitenizi yükseltmektir. Hastalarıma "öncelikle o bir insan" düşüncesiyle yaklaşmayı ilke edinmiş bir hekim olarak, aynı zamanda tedaviler sonrasında, sizlere koruyucu hekimlik anlamında da yardımcı olmaktan memnuniyet duyuyorum.

Mesleğim dışında, atletizm ve fitness en çok ilgilendiğim sporlar olup, 2009 ve 2010 yılı 100 metre koşuda Türkiye Masterler Atletizm şampiyonluğum ve 2011 Balkan ikinciliğim mevcuttur.

Hastalarımla sağlıklı yaşam için spor ve beslenme konusundaki bilgi ve deneyimlerimi paylaşmayı seven bir hekim ve aynı zamanda sporcu olarak herkese sağlıklı günler, sağlıklı bir yaşam diliyorum.